Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області працює в режимі максимального сприяння учасникам бойових дій та членам сімей загиблих воїнів в реалізації конституційного права громадян на отримання землі закріпленого Земельним кодексом України.

Від червня і на кінець жовтня 2020 року учасники бойових дій (АТО) отримали у Головному управлінні Держгеокадастру у Чернівецькій області 204 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 154,0025 га. Для ведення особистого селянського господарства військові отримали 107 ділянок загальною площею 145,9057 га, для індивідуального  садівництва – 97 ділянок загальною площею 8,0968 га.

Терміни щодо розгляду заяв (клопотань) учасників АТО Головним управлінням не порушені.

На підставі розроблених і погоджених проектів землеустрою військовослужбовцям передано у власність 116 земельних ділянок загальною площею 76,5262 га.

У Головному управлінні Держгеокадастру у Чернівецькій області сформовано та постійно оновлюється для учасників АТО інформація про перелік земельних масивів сільськогосподарського призначення державної власності, які придатні для реалізації соціальної ініціативи щодо отримання земельних ділянок військовослужбовців збройних сил України, які брали (беруть) участь у антитерористичній операції.

Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники бойових дій мають право на першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом. Водночас зазначаємо що  земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва розташовані тільки в межах населених пунктів.

Додатково повідомляємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 898-р від 19.08.2015 року інформацію про перелік земельних ділянок для виділення учасникам АТО та сім’ям загиблих учасників АТО також визначають (формують) обласні державні адміністрації за участю органів місцевого самоврядування.