25 жовтня 2022 року в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський і т. в. о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович підписали Меморандум про співпрацю між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру і Державною екологічною інспекцією України. Захід відбувся у Держгеокадастрі за участю представників Держгеокадастру та Держекоінспекції.
Документом передбачається створення правової основи для організації співпраці сторін у сферах охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, національної інфраструктури геопросторових даних, топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, Державного земельного кадастру, поєднання зусиль та втілення ефективних форм співпраці, визначення відносин та напрямів співробітництва у сфері обміну інформацією та сприяння у доведенні вказаної інформації до населення, представників органів державної влади, підприємств, установ, організацій усіх форм власності тощо.
У межах Меморандуму передбачено підготовку та реалізацію низки спільних заходів, зокрема:
здійснення заходів контролю, спрямованих на визначення розміру шкоди, завданої земельному фонду внаслідок бойових дій та збройної агресії російської федерації проти України, у тому числі здійснення обміну відповідною інформацією та моніторинг земель;

здійснення обміну інформацією, зокрема, щодо забруднених та/або засмічених земель внаслідок збройної агресії рф проти України, щодо фактів недодержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; щодо розміщення, проєктування, будівництва та введення в дію об’єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель; щодо невиконання комплексу необхідних заходів, пов’язаних із захистом земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, псування, забруднення, засмічення відходами тощо.