Сьогодні органи земельних ресурсів реєструють у Національній кадастровій системі в середньому по 5 тисяч земельних ділянок щоденно. За 9 місяців 2013 року зареєстровано близько 800 тисяч нових наділів. Темпи високотехнологічного розвитку земельних відносин в Україні невпинно зростають.

А сайт публічної кадастрової карти став нині дружнім інтерфейсом Держземагентства – його відвідало вже більше 2,5 мільйона унікальних користувачів. Фактично щохвилини карту переглядають 10 осіб.

Зараз можна з упевненістю сказати, що запуск Національної кадастрової системи зняв низку ключових проблем у питанні земельних відносин, з якими стикалися українські громадяни. Реєстрація земельних ділянок тепер проходить у багато разів швидше. Завдяки автоматизації процесів чиновник просто фізично не може ні затягнути розгляд документів, ні втрутитися в роботу системи, що фактично виключає можливість корупції. Відразу ж при реєстрації перевіряється правильність нанесення ділянки на публічну кадастрову карту.

– Якщо людина приносить повний пакет документів з коректним обмінним файлом, повний цикл реєстрації від написання заяви до роздруківки виписки займає не більше півгодини. Раніше на це було мало й тижня. Та й чого лукавити – місяці, а то й роки громадяни чекали на отримання правовстановлюючих документів на землю, – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко у статті «Земельні відносини: через інновації до порядку» (тижневик«Дзеркало тижня», № 35 від 27.09.2013).

На переконання очільника земельного відомства одним із головних завдань землевпорядної служби є подальше спрощення та автоматизація процесів – тобто перехід на веб-послуги. Держземагентство невдовзі внесе до Верховної Ради України законопроект про надання кадастрових послуг щодо отримання виписок та інших довідок через Інтернет.

– Ми бачимо цю процедуру так: громадянин на сайті звертається за випискою, оплачуючи за послугу через інтернет-банкінг, та підтверджуючи дані про себе, після чого отримує документ рекомендованим листом. А ті громадяни, які мають цифровий підпис, зможуть одержувати інформацію прямо на е-mail. Клієнт отримає необхідний документ, не контактуючи з посадовою особою, не виходячи з дому. Це стане можливим уже протягом наступного року. Прозорість земельних відносин – це серйозна перемога над корупцією, яка, без сумнівів, позначиться і на місці української держави в різних міжнародних рейтингах, зокрема Doing business, – підкреслив керівник земельного відомства.