Дерегуляція у земельній сфері є необхідною передумовою перетворення Держгеокадастру на сервісно орієнтовану службу
Про це розповів перший заступник Голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко під час пресконференції на тему «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки», яка відбулася 29 січня 2021 року у м. Києві за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, експерта з питань управління земельними ресурсами Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (ARDS) Сергія Кубаха, доцента Київської школи економіки, експерта із земельних питань Олега Нів’євського та керівника аналітичного напрямку Центру економічного відновлення, радника Прем’єр-міністра України Дмитра Ливча.
Дерегуляція передбачає скасування зайвих бюрократичних процедур. На сьогодні одним із наших пріоритетів є перетворення Держгеокадастру на сервісно орієнтовану службу, що надаватиме послуги зацікавленим особам. Це надасть власникам і підприємцям змогу зекономити час і кошти, мінімізувати корупційні ризики.
Ключову роль у цьому процесі відіграє законопроект реєстр. № 2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», який передбачає реформування системи державних органів з управління земельними ресурсами, децентралізацію, розширення повноважень громад і виключає дублювання управлінських процедур.