Відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 (із змінами внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017 № 261, від 27.03.2018 № 162, від 18.12.2018 № 604) для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) застосовується із значенням 3,0.

У разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) застосовується із значенням 3,0.

Наказ був оприлюднений на офіційних сайтах, в засобах масової інформації тощо, тобто про зміни в законодавстві суб’єкти землекористування повідомлені ще в минулому році. Водночас спостерігається пасивне ставлення з боку землевласників, землекористувачів щодо розробки відповідної документації із землеустрою для публічного оприлюднення інформації про земельні ділянки.

Повторно доводимо до відома землевласників та землекористувачів про необхідність виготовлення документації із землеустрою з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Юридичні та фізичні особи які оформили належним чином документацію звертаються в ЦНАПи для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру. Це є позитивним моментом в частині наповнення відповідних бюджетів за рахунок надходження коштів від плати за землю.

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка.

Нагадуємо, що контроль за правильністю та своєчасністю плати за землю здійснює контролюючий орган Державної фіскальної служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.