31 серпня 2016 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», яка затверджує Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби  з питань геодезії, картографії та кадастру.

   Відповідно до Тимчасового порядку визначення територіального органу Держгеокадастру, який розглядатиме та погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, буде проводитися шляхом випадкового вибору  територіального органу Держгеокадастру програмою електронного документообігу відомства. Обов’язковою умовою є подання  розробником оригіналу проекту землеустрою у паперовому та електронному вигляді.  Останній має бути засвідчений електронним цифровим підписом розробника, який підтверджує його відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді. Документація із землеустрою подається до територіального органу Держгеокадасту за місцем розташування земельної ділянки через Центр надання адміністративних послуг.

   Для перевірки стану погодження проекту землеустрою розробник  матиме можливість скористатися спеціальним функціоналом, який буде розміщено на офіційному веб-сайті Держгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.

   Запровадження нового порядку передбачено з 1 жовтня 2016 року.