5 грудня 2023 року у Держгеокадастрі відбулася зустріч з представниками Головного офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) щодо представлення проміжних результатів Проекту з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні, який впроваджується Держгеокадастром, та подальшого використання геопросторових даних в рамках іншого проекту міжнародної технічної допомоги Уряду Японії, спрямованого на екстрене відновлення та реконструкцію України.

«Користуючись нагодою, хочу висловити подяку Уряду Японії в особі Японського агентства міжнародного співробітництва та Посольства Японії в Україні за підтримку України в цей складний для нас час. Створені карти в рамках Проекту мають величезну цінність і значення для розвитку України та майбутніх ініціатив з відновлення. Вони слугуватимуть незамінними інструментами, спрямовуючи наші процеси прийняття рішень і роблячи внесок у сталий розвиток, стратегічне міське планування, управління надзвичайними ситуаціями та багато інших важливих сфер. Ще раз хочу висловити вдячність японським партнерам за допомогу у вигляді постачання критично важливого обладнання, необхідного для забезпечення належного та безпечного функціонування НІГД та Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану», – підкреслив в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко.

Під час другої сесії зустрічі відбулася офіційна церемонія підписання Акта приймання-передачі карт, створених у рамках Проекту, а саме:

– цифрових топографічних карт масштабу 1:10 000 на територію трьох міст – Одеси (167 км2), Миколаєва (258 км2), Херсона (68 км2);

– 104 номенклатурних аркушів цифрових топографічних карт масштабу 1:25 000 на площу близько 8 732 км2.

Ці карти вже передано до Державного картографо-геодезичного фонду України.

У заході взяли участь представники Держгеокадастру, директори державних підприємств-реципієнтів Проекту, представники Головного офісу JICA та Посольства Японії в Україні, члени проектної групи з KOKUSAI KOGYO CO., LTD., консультанти Nippon Koei та представники органів місцевого самоврядування (міських рад Миколаєва, Одеси та Херсона).

Довідково

23 листопада 2021 року між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (бенефіціар/реципієнт), державним підприємством «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (реципієнт) та Японським агентством міжнародного співробітництва підписано протокол перемовин, у якому зафіксовано основні заходи для реалізації Проекту з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні.

Термін реалізації Проекту: лютий 2022 – лютий 2025 року.

У березні 2023 року до Проекту було додано інших реципієнтів: державне підприємство «Центр державного земельного кадастру», державне науково-виробниче підприємство «Картографія» та державне підприємство «Українське державне аерогеодезичне підприємство».