Новини

Державний земельний кадастр відновлює роботу задля забезпечення надання в умовах воєнного стану нагальних адміністративних послуг

Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області повідомляє, що з 19 травня 2022 року автоматизована система Державного земельного кадастру (АС ДЗК) відновила роботу в умовах воєнного стану в Україні. Функціонування та ведення кадастрової системи здійснюватиметься з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 № 564 «Деякі питання ведення та функціонування Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану», що передбачає створення необхідних умов для відновлення роботи ДЗК під час воєнного стану в Україні, впровадження механізму для захисту відомостей ДЗК від несанкціонованого втручання сторонніх осіб, захисту прав держави, фізичних та юридичних осіб під час внесення до ДЗК відомостей про об’єкти ДЗК та користування такими відомостями, у тому числі шляхом доступу до ДЗК.

Відповідною Постановою КМУ встановлено певні особливості, стосовно внесення відомостей до Державного земельного кадастру, порядок їх оприлюднення та користування, які будуть діяти протягом дії воєнного стану та одного місяця з дня його завершення.

Внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється визначеним переліком Державних кадастрових реєстраторів на визначені ним же територіях.

Надання відомостей з Державного земельного кадастру здійснюється без зазначення координат поворотних точок меж земельних ділянок визначеним переліком Державних кадастрових реєстраторів на визначені ним же території, а також адміністраторами центрів надання адміністративних послуг, уповноваженими особами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади адміністративно-територіальних одиниць, що також визначено у переліку.

Доступ до користування земельним кадастром мають користувачі, які мали такий доступ до 24.02.2022 року на підставі відповідного звернення.

Відомості Державного земельного кадастру, зокрема через Публічну кадастрову карту, опубліковуватись не будуть. Тож зручна та вже звична Публічна кадастрова карта поки працювати не буде.

Термін дії обмежень –  протягом дії воєнного стану та одного місяця з дня його завершення.