21 грудня 2018, за участі начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області – Ватаманюка Ю.П. та заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області – Пижівського С.П., Центром розвитку місцевого самоврядування було проведено круглий стіл на тему “Передача земель сільськогосподарського призначення територіальним громадам: проблеми, результати, перспективи на 2019 рік”.

Учасниками зустрічі також були голови ОТГ, їх заступники та землевпорядники, представники Головного територіального управління юстиції у Чернівецькі області.

Метою заходу було надання практичної допомоги у вирішенні основних питань при передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у власність об’єднаних територіальних громад, адаптація до існуючих вимог земельного законодавства.

Представники ГУ Держгеокадастру зазначили, що за 2018 рік, у ході реалізації Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, на території Чернівецької області було передано у комунальну власність ОТГ земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу 7243,47 га. З них, право комунальної власності Об’єднаних територіальних громад зареєстровано на площу 3559,20 га.

Також, на території Чернівецької області потребують проведення робіт з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення 3 міські ОТГ. Тому проведення подібних заходів позитивно позначається на ефективності взаємодії між органами державної влади та територіальними громадами.