Відбулося чергове засідання Ради з національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Коваля.

У ході засідання в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко розповів про стан розвитку НІГД за період, що минув з попереднього засідання Ради з НІГД. Зокрема, за звітний період прийнято роботи щодо створення та оновлення 204 номенклатурних аркушів масштабу 1:10 000 на частину території України площею 4 284 кв. км; удосконалено функціонал реєстрації метаданих на національному геопорталі; розроблено проект першої редакції «Комплексу специфікацій для наборів топографічних даних. Специфікацій для наборів геопросторових даних топографічної карти масштабу 1:10 000» за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

З питання функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України Дмитро Макаренко підкреслив, що на сьогодні з використанням функціоналу ГІС Картфонд здано в систему Держкартгеофонду 5 406 картографічних матеріалів різних масштабів, 224 матеріали щодо виконання контрольного геодезичного знімання, три матеріали щодо проведення топографічної зйомки шельфу та водних об’єктів.

Також у межах Меморандуму про співпрацю між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) та Держгеокадастром і в рамках проекту «Посилення відновлення в Україні на основі фактичних даних», що фінансується Урядом Німеччини, ПРООН передали до Державного картографо-геодезичного фонду України 963 ортофотоплани щодо 426 населених пунктів, які наявні в доступі для відповідних громад для їх використання у процесах планування, відновлення та розвитку.

Директор Департаменту розвитку НІГД Держгеокадастру Андрій Галайда наголосив, що Держгеокадастр постійно взаємодіє з представниками центральних органів виконавчої влади, обласних адміністрацій, територіальних громад щодо наповнення реєстру метаданих. На сьогодні на національному геопорталі держателями геопросторових даних внесено до реєстру та верифіковано 38 099 метаданих, з яких 24 898 – дані по територіальних громадах.

Також під час засідання було представлено оновлені функціональні інструменти національного геопорталу.

Зокрема, у звітному періоді на основі даних Державного земельного кадастру сформовано аналітичний геоінформаційний інструмент «Аналіз земельних ділянок», що відображає статистичну та геопросторову інформацію на різних рівнях адміністративно-територіального устрою України.

За допомогою цього інструмента здійснюється попередній аналіз відомостей про категорію земель та цільове призначення земельних ділянок. Результати аналізу демонструються у вигляді таблиці значень та їх площі в межах обраного рівня (для всієї території України, окремої області чи обраної територіальної громади). Додатково показано відсоткове поширення кожної категорії земель.

Крім того, учасникам засідання було презентовано навчальний та практичний посібники «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних» та «Методичні рекомендації щодо діяльності органів місцевого самоврядування у сфері НІГД».

Довідково

Раду з національної інфраструктури геопросторових даних утворено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2020 р. № 812. Також цією постановою затверджено Положення про Раду та визначено її склад.