Голова Держземагентства України Сергій Рудик на зустрічі з представниками громадських, наукових та міжнародних організацій підтримав ініціативу щодо реалізації антикорупційних заходів у сфері земельних відносин, впровадження європейських стандартів та формування якісно нової земельної політики. Так, Сергій Панцир – директор центру соціального партнерства Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Андрій Марусов – голова правління Transparency International Україна, Іван Сікора – директор фундації “Відкрите суспільство”, Денис Черніков – керівник програм Лабораторії законодавчих ініціатив виступили з консолідованою позицією щодо розроблення спільно з новим керівництвом земельного відомства доктрини боротьби з проявами корупції у сфері земельних відносин.
Зокрема, громадськість пропонує вжити низку заходів щодо подолання конфлікту інтересів при здісненні повноважень органами земельних ресурсів. Йдеться про налагодження безперебійного та прозорого процесу надання адміністративних послуг, спрощення бюрократичних процедур та дерегуляцію процесів реєстрації та відведення земельних ділянок, забезпечення оприлюднення майнових декларацій керівників структурних підрозділів та територіальних органів Держземагентства тощо.
У ході зустрічі набули конкретних обрисів ідеї щодо необхідності проведення громадськими радами антикорупційної експертизи законодавчих ініціатив на стадії підготовки нормативних документів та їх супроводження громадськістю.
Сергій Рудик також підтримав ініціативу партнерів стосовно того, що для формування ефективної антикорупційної політики необхідно налагодити тісну співпрацю між різними відомствами для напрацювання спільної позиції щодо земель природоохоронних та рекреаційних зон, прибережних смуг, лісового фонду, історико-культурного призначення тощо.
Учасники зустрічі також обговорили питання підвищення якості надання адміністративних послуг, зокрема реєстрації земельних ділянок як однієї з основних функцій та показників роботи Держземагентства; покращення інвестиційної привабливості у сфері земельних відносин та спрощення процедур для інвестора.
Надзвичайно жваву дискусію викликала пропозиція представників громадськості створити “Білу книгу” земельної політики, яку Сергій Рудик назвав концептуальним документом, що на роки визначатиме шляхи та перспективи розвитку земельних відносин і сприятиме подоланню корупції у цій сфері.
На завершення очільник земельного відомства та представники громадськості вирішили, що такі зустрічі стануть традиційними. До наступної зустрічі, яка відбудеться за місяць, представники громадськості вже запропонують проекти конкретних документів з подолання корупції та формування нової земельної політики.